Prekršaji glisiranja zabilježeni su u akvatorijima otoka Cresa, Krka, Lošinja i Raba te ispred Crikvenice, Jadranova, Novog Vinodolskog, Opatije i Selca. U prebrzoj vožnji blizu obale zatečeni su uglavnom strani državljani, kojima su izrečene novčane kazne od 398,17 eura.
Među kažnjenima je najviše Nijemaca, njih 18, a slijede osam Austrijanaca, pet Čeha te po četiri Mađara i Slovenca. Zbog istog su prekršaja kažnjena i tri talijanska državljanina, po dva iz Švicarske i Rusije te po jedan iz Belgije, Francuske, Kosova, Poljske i Slovačke. U nedozvoljenom glisiranju zatečeno je i osam hrvatskih državljana. To je epilog kontrole riječke pomorske policije u proteklih su tjedan dana, od prošlog petka do danas, kada je ukupno zabilježeno 59 prekršaja na moru.
Osim apsolutnih bezobraznih divljaka zbog kojih je ljudima svakodnevno glava u torbi, policija je evidentirala i druge prekršaje. Jedan hrvatski nautičar nije imao obveznu policu osiguranja za plovilo, a u krčkom akvatoriju zatečena su i dva slovenska ronioca koja nisu propisno označila mjesto ronjenja postavljanjem signalne plutače. Time su počinili prekršaj Pomorskog zakonika pa su dobili kaznu od 132,72 eura.
J.T.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev