1 min. čitanja

Hrvatska uvjerljivo svladala Japan na Svjetskom prvenstvu

Hrvatski vaterpolisti uvjerljivom igrom u drugom poluvremenu svladali su Japan sa 21-13 (4-3, 3-6, 7-2, 7-2) u utakmici posljednjeg, trećeg kola u skupini B Svjetskog prvenstva u Mađarskoj te osigurali najmanje drugo mjesto u svojoj grupi, što donosi plasman u osminu finala, javlja N1.

Za osiguranje izravnog plasmana u četvrtfinale Hrvatska je trebala pobjedu od najmanje 11 golova razlike, a prilika za to je propuštena u prvom poluvremenu nakon kojeg su Japanci vodili sa 9-7.

Najbolji strijelci u hrvatskoj reprezentaciji bili su Denis Harkov i Ivan Krapić sa po pet pogodaka, dok su po tri postigli Loren Fatović i Ante Vukičević. Vratari Marko Bijač i Toni Popadić imali su svaki po četiri obrane.

Japanske strijelce predvodio je Inaba sa pet pogodaka, dok je vratar Tanamura sakupio sedam obrana.

Hrvatska je natjecanje u skupini završila s pet bodova. Tri boda ima Grčka uz utakmicu manje. Japan je treći sa dva boda, a Njemačka je bez bodova uz utakmicu manje.