Trojici dosad osumnjičenih za nasilje na splitskim Blatinama gdje su prekinuli srpske folkloraše sudac istrage Županijskog suda u Splitu odredio je istražni zatvor.
Zaključeno je da bi mogli pokušati utjecati na svjedoke, kao i ponoviti kazneno djelo kakvo im je stavljeno na teret.
Obrana je na to, kako je Indexu potvrdio odvjetnik Toni Marinković, koji zastupa jednog od uhićenih, najavila žalbe. Smatraju naime kako je odluka suda neopravdana budući da okrivljenici ne poznaju svjedoke, niti postoji mogućnost da s njima dođu u kontakt.
Osim toga, uvjereni su i kako nema opasnosti od ponavljanja kaznenog djela jer je riječ o ljudima koji su do sada neosuđivani. "Pa neće valjda sada hodati gradom i tražiti pripadnike srpske manjine kojima bi prijetili", komentiraju odvjetnici. Konačnu odluku donijet će izvanraspravno vijeće Županijskog suda u Splitu.
Sva su trojica iznijela svoje obrane, odnosno nisu se branili šutnjom. Opisali su kako su se u ponedjeljak samo zatekli na Blatinama gdje su vidjeli što se dogodilo. Nikome, kažu, nisu prijetili.
J.T.
PROČITAJTE JOŠ:



© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev