1 min. čitanja

Tek uređeno odmorište na Šibenskom mostu zbog vandala mora na "popravak"

Tek uređeno odmorište na Šibenskom mostu zbog vandala mora na "popravak"
Foto: ŠibenikIN

Betonski elementi na odmorištu obojeni su po šibenski, u crno-narančastoj boji, a pitari su ukrašeni poznatim vezom sa šibenske kape, šibenskom boulom što se nekima nije svidjelo pa je preko jednog narančasto-crnog zida osvanula godina osnivanja Torcide – 1950.

Posljedica tog vandalskog čina je da će se po svemu sudeći ići u 'prepituravanje' cijelog odmorišta.

-Imali smo najbolju namjeru, unijeti malo boje u odmorište, a našli smo se u navijačkom sukobu. Ispisivanje grafita vjerojatno bi se nastavilo, a to nikako ne želimo, pa razmatrao da odmorište bude da tako kažem neutralnije. Jedna od varijanti je da cijelim odmorištem dominira šibenska boula, dakle nešto što je tradicionalno, što nema veze s navijačima – za ŠibenikIN kaže Irena Mudronja, voditeljica Tehničke ispostave Šibenik tvrtke Hrvatske ceste.

Narančasto-crne trake čini se definitivno će biti prebojane, samo je pitanje što će ih zamijeniti. Neslužbenose doznaje da će na kraju sve biti u sivoj boji, valjda neće i ona nekome povrijediti osjećaje.

J.T.

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.