2 min. čitanja

POREČ Ronilačka atrakcija u sklopu Crofish sajma

POREČ Ronilačka atrakcija u sklopu Crofish sajma
Foto: Press

Posljednja tri dana u porečkoj dvorani Žatika održavao se 17. Međunarodni sajam ribarstva, ribarske opreme, akvakulture, sportskog ribolova i sportova na vodi – Crofish.

Posjetitelji sajma su uz razgledavanje ribarske opreme, brodova, proizvoda iz akvakulture i sportskog ribolova imali jedinstvenu priliku okušati se u ronjenju u okviru projekta „Pogled u plavo“.

- Ove godine na Crofish sajmu prisustvovalo je 75 glavnih izlagača i mnogobrojni suizlagači uz prezentaciju više od 250 brendova. Crofish je jedini sajam koji se bavi ribarstvom, a organiziramo ga kako bismo posjetiteljima približili važnost mora i rijeka te njihove zaštite, bogate ribarske i pomorske tradicije, ali i gospodarskog potencijala koji ovaj sektor ima. Cilj ovog sajma je da na jednom mjestu okupimo ne samo znanstvenu, nego i političku zajednicu zajedno s ribarima, a na Crofish sajmu su prisutni svi sektori ribarstva koji postoje na Jadranu - istaknuo je Robert Momić, predsjednik Obrtničke komore Istarske županije, na otvaranju 17. sajma Crofish.

Uz bogati program sajma, u suradnji s Plavom promocijom, na sajmu je bio montiran 10 metarski bazen „Pogled u plavo“ gdje su posjetitelji Crofish sajma imali mogućnost besplatno se okušati u ronjenju te uživati u čarima i ljepotama ronjenja s punom ronilačkom opremom i uz stručni nadzor instruktora ronjenja.
Tijekom tri dana trajanja sajma više od 150 osoba okušalo se u ronjenju, a čemu su se najviše radovala djeca dok su se za sigurnost ronioca početnika brinuli ronioci Ronilačkog kluba HRVI Nemo-Adriatic i ronilački tim Pogleda u plavo.

Podvodna izložba

Nakon osnovne poduke o ronjenju i ronilačkog opremi, zaronom u bazen Pogleda u plavo posjetitelji su osim uživanja u ljepotama ronjenja mogli razgledavati i podvodnu izložbu fotografija poznatog hrvatskog podvodnog fotografa, Marjana Radovića koja se nalazi na unutarnjim stranicama bazena, prikazuje ljepote hrvatskog podmorja te pridonosi stvarnom doživljaju dubine.

- Posjetitelji sajma Crofish imali su jedinstvenu priliku tijekom tri dana okušati se u ronjenju u potpuno kontroliranim uvjetima bazena gdje nema strujanja i dobra je vidljivost, a posebno nas raduje što na ovaj način i djeca imaju mogućnost upoznati se s ronilačkom opremom i okušati se u ronjenju. Projekt Pogled u plavo provodi se više od 15 godina, te smo do sada gostovali u brojnim gradovima diljem i izvan Republike Hrvatske, a provodi se s ciljem promocije ronilačkih aktivnosti, ponuda u ronjenju, ljepota hrvatskog podmorja i općenito ronjenja kao prilično važne aktivnosti u smjeru očuvanja morskog okoliša“, rekla je Andreja Vedrina, voditeljica projekta Pogled u plavo.

J.T.

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.