PRVIĆ LUKA - Šibensko-kninski župan Paško Rakić, u pratnji ravnateljice Županijske lučke uprave Jadranke Fržop i resorne pročelnice Martine Rak, obišao je gradilište u Prvić Luci na otoku Prviću, gdje su u punom jeku radovi na proširenju trajektnog pristaništa i dogradnji lokalne luke.
Glavni cilj ovog financijski iznimno vrijednog projekta je omogućiti znatno sigurnije i kvalitetnije pristajanje plovila, s posebnim naglaskom na redovnu brodsku liniju koja za otočane znači život i predstavlja ključnu poveznicu s kopnom.

Kako bi se osigurao neometan protok putnika i turista tijekom vršnih ljetnih mjeseci, radovi će se privremeno prilagoditi turističkoj sezoni.
- Tijekom idućeg tjedna riva će biti privremeno osposobljena za pristajanje redovne brodske linije tijekom ljetnih mjeseci, nakon čega će se u rujnu radovi nastaviti. Završetak kompletnog projekta planira se za početak studenog - istaknula je ravnateljica Županijske lučke uprave Jadranka Fržop.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 2,7 milijuna eura, od čega je Šibensko-kninska županija za sufinanciranje i provedbu osigurala značajnih 924.718,42 eura. Župan Rakić je prilikom obilaska naglasio kako ovo nije izolirani slučaj, već dio šire strategije razvoja otočnih i obalnih mjesta.
Trenutačno su u tijeku slični infrastrukturni projekti u susjednoj Prvić Šepurini te na području Općina Murter i Bilice.

- Stalo nam je do svakog kutka naše županije i znamo da je kvalitetna prometna povezanost temelj razvoja svake lokalne zajednice - kazao je župan Paško Rakić.
Ulaganjem u modernizaciju lučke infrastrukture, Šibensko-kninska županija nastavlja graditi prometno bolje povezanu regiju, stvarajući preduvjete za sigurniji, jednostavniji i kvalitetniji život otočnog stanovništva, ali i bolju ponudu za sve posjetitelje.

D.G.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev