Povodom Dana antifašističke borbe, državnog praznika koji se obilježava 22. lipnja, gradonačelnik Grada Zadra Šime Erlić i zamjenik župana Zadarske županije Robertino Dujela sa suradnicima položili su lovorov vijenac na Spomen obilježje na Narodnom trgu, javlja 057info.
Vijenac je položen u znak sjećanja i dubokog pijeteta prema svima koji su položili svoje živote u antifašističkoj borbi, kao i prema svim civilnim žrtvama fašističkog terora.
"Danas odajemo počast svima koji su tijekom Drugoga svjetskog rata dali svoje živote u borbi protiv fašizma i nacizma. Zadar je u tim godinama prolazio kroz posebno složeno i teško razdoblje obilježeno talijanskim fašizmom. Prisjećamo se svih onih koji su se borili za slobodu i za Zadar“, istaknuo je gradonačelnik Erlić.
Zamjenik župana Robertino Dujela naglasio je važnost očuvanja kulture sjećanja i poštovanja prema svim žrtvama.
"Odajemo počast žrtvama fašizma, nasilja i nepravde. Generacije hrvatskih ljudi sanjale su slobodu koja je ostvarena Domovinskim ratom i žrtvom hrvatskih branitelja. Stoga imamo obvezu i odgovornost čuvati istinu prošlosti, njegovati kulturu sjećanja i graditi demokratsku hrvatsku državu“, poručio je Dujela.
J.T.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev