Na sjevernom Jadranu ujutro od 4 do 8 °C, danju između 9 i 13 °C. Na moru pritom dosta sunčanog vremena, mjestimice moguće i magla, koja je moguća i u unutrašnjosti Istre. Samo rijetko pritom poneka kap kiše. Vjetar većinom slab, ponegdje na obali umjerena bura.
Na sjeveru Dalmacije malo do umjereno oblačno, a prema jugu više oblaka, mjestimice i uz malo kiše, poglavito od sredine dana. Vjetar uglavnom slab, a samo ponegdje treba računati umjerenu buru, na otvorenom moru sjeverozapadni vjetar. Temperatura zraka većinom kao u četvrtak - ujutro najniža uz more oko 8 °C, u unutrašnjosti 3 do 6 °C, a poslijepodne najviša od 10 do 14 °C.
Podjednako razmjerno toplo za kraj siječnja bit će i na jugu Hrvatske, gdje će uz promjenjivu naoblaku povremeno biti kiše, te slabe i umjerene bure i sjeverozapadnog vjetr, uz obaku ponegdje i juga.
D.G.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev