1 min. čitanja

Ugašen požar kod Omiša, onaj na Dugom otoku pod nadzorom!

Ugašen požar kod Omiša, onaj na Dugom otoku pod nadzorom!
Foto: Vatrogasci 193

U razdoblju od 7 sati 9. srpnja do 7 sati 10. srpnja 2026. godine na području Republike Hrvatske zabilježeno je 86 vatrogasnih intervencija na kojima je kumulativno sudjelovalo 97 vatrogasnih organizacija s ukupno 345 vatrogasaca i 112 vatrogasnih vozila. Ukupna opožarena površina raslinja u navedenom razdoblju iznosi 10,1 ha.

Na području Splitsko-dalmatinske županije tijekom dana i noći nastavljeno je dežurstvo i sanacija požarišta na otoku Čiovu, gdje je požar otvorenog prostora koji je izbio 30. lipnja i zahvatio 116 hektara trave, niskog raslinja i šume i dalje lokaliziran.

Jučer je uspješno ugašen i požar otvorenog prostora na području Stanića - Čeline kod Omiša. Požar je zahvatio 1,5 hektara trave, niskog raslinja i šume, a na intervenciji je sudjelovalo 60 vatrogasaca s 13 vatrogasnih vozila iz DVD-ova Omiš, Gata, Kučići i Dugi Rat. Požar je ugašen u 12:00 sati.

Na području Zadarske županije tijekom noći zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora na području mjesta Sali na Dugom otoku. Požarom je zahvaćena trava i nisko raslinje na trenutačno neprocijenjenoj površini. Na intervenciji sudjeluje 15 vatrogasaca sa šest vatrogasnih vozila iz DVD-a Sali i redovne dislokacije Božava. Požar je pod nadzorom gasitelja.

J.T.

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.