Incident se dogodio u rumunjskoj crnomorskoj luci Constanța i to dok su ga stručnjaci pregledavali nakon što je izvučen iz mora, izvijestili su rumunjski mediji.
Prema navodima televizije Antena 3 CNN, područje su prethodno osigurali Rumunjska obavještajna služba, Obalna straža i Ministarstvo obrane. Stručnjaci su pokušavali utvrditi o kakvom je uređaju riječ i učiniti ga sigurnim kada je došlo do eksplozije. U ovom trenutku nema informacija o ozlijeđenima.
Nakon pronalaska drona vlasti su izolirale područje i evakuirale okolinu iz sigurnosnih razloga.
Rumunjske službe pokrenule su istragu kako bi utvrdile podrijetlo uređaja i okolnosti pod kojima je dospio do rumunjske obale.
Rumunjski dužnosnici naveli su da dron nalikuje pomorskim dronovima koji se koriste u ratu u Ukrajini. Uređaj nije dio opreme rumunjske vojske te da nije povezan s nedavnim vojnim vježbama koje je organiziralo Ministarstvo obrane, a prenosi Index.
Prema dosad dostupnim informacijama, dron je pronađen u moru i prevezen u luku Constanța, gdje je eksplodirao tijekom pregleda.
Rumunjske vlasti zasad nisu objavile odakle je dron stigao niti kako je završio na rumunjskoj obali.
NEW: Explosion reported near Romania's Constanța Port.
— Clash Report (@clashreport) June 5, 2026
Area cordoned off.
A naval drone reportedly found nearby this morning. pic.twitter.com/sode6zhUpg
J.T.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev