2 min. čitanja

STIGLA PROMJENA VREMENA Donosi kišu uz pad temperature!

STIGLA PROMJENA VREMENA Donosi kišu uz pad temperature!
Foto: Otok Ist / Facebook

Na JAdran je stigla promjena vremena. Promjena u cijeloj zemlji kreće već danas, a donosi kišu i pad temperature.

"Nedjelja na istoku oblačnija i svježija od subote. Pljuskovi s grmljavinom češći će biti u drugom dijelu dana, moguće i izraženiji te praćeni jakim vjetrom. Inače vjetar umjeren sjeverni i sjeverozapadni. Temperatura ujutro najniža oko 16 °C, a poslijepodne najviša od 22 do 26 °C", piše za HRT Tomislava Hojsak iz DHMZ-a.

U središnjoj Hrvatskoj promjenjivo, pa i pretežno oblačno. Kiša češća u prvom dijelu dana, pa i u obliku izraženijih pljuskova s grmljavinom. Vjetar slab do umjeren sjeverni. Jutarnja temperatura zraka oko 15 °C, a najviša dnevna od 21 do 23 °C.

Na zapadu su jači pljuskovi s grmljavinom vjerojatniji noćas, a prijepodne uglavnom na otocima i u Lici. Poslijepodne stabilnije, na sjevernom Jadranu i sunčanije, uz jačanje sjeveroistočnog vjetra i bure. Najviša dnevna temperatura od 17 °C u Gorskoj Hrvatskoj do 27 °C na moru.

U Dalmaciji djelomice sunčano i nestabilno. Pljuskovi s grmljavinom lokalno mogu izostati, no teško je reći gdje. Pritom je povećana vjerojatnost pojave nevremena s olujnim vjetrom i tučom, na sjeveru možda već ujutro.

Vjetar umjeren do jak sjeverozapadni, navečer bura u jačanju. Najviša dnevna temperatura kretat će se od 26 do 28 °C.

Na jugu Hrvatske većinom sunčano, uz umjereno jugo i južni vjetar. U drugom dijelu dana porast naoblake, prema večeri i vjerojatnosti za pljuskove s grmljavinom. Jutarnja temperatura zraka od 19 do 24 °C, a najviša poslijepodnevna oko 28 °C."

Slijedi sunčanije i toplije, rijetko uz kišu

U ponedjeljak na kopnu promjenjivo, uz pljuskove većinom na istoku i u unutrašnjosti Dalmacije. U utorak pretežno sunčano, a srijeda opet oblačnija, vrlo rijetko s malo kiše.

U ponedjeljak i srijedu vjetar umjeren sjeverni i sjeveroistočni, a mirniji i sunčaniji utorak obilježit će svježe jutro i malo toplije poslijepodne.

Pljuskovi s grmljavinom još su u ponedjeljak mogući u Dalmaciji, dok će se na sjeveru već početi razvedravati. Od utorka stabilno i pretežno sunčano. U noći i ujutro puhat će umjerena bura, u ponedjeljak i jaka, a od utorka danju sjeverozapadni vjetar. Temperatura zraka će rasti i danju sve češće prelaziti 30 °C.

D.G.

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.