>
MURTER - Požar je zahvatio dva hektara površine na lokalitetu Podvrške na Murteru, a vatrogasci su ga uspjeli ugasiti uz pomoć kanadera.
U Policijskoj postaji Vodice dovršeno je kriminalističko istraživanje nad 41-ogodišnjakom za prekršaj iz čl. 8. Zakona o zaštiti od požara.
Provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je kako je osumnjičeni 18. veljače u Murteru na svojoj nekretnini spaljivao biljni otpad bez prethodne obavijesti nadležnoj vatrogasnoj postrojbi i bez potrebne opreme.
Vatra je izmakla kontroli te se proširila na suhu travu, nisko raslinje i borovu šumu. Požar je osim zemaljskih snaga gasio i jedan kanader, a opožarena površina iznosi oko dva hektara.
Uz Optužni prijedlog osumnjičeni je priveden na Prekršajni odjel Općinskog suda u Šibeniku, priopćila je Policijska uprava šibensko-kninska.
B.K.
PROČITAJTE JOŠ:
© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev