1 min. čitanja

Senzacionalna Emma Mečić, osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu!

Mlada hrvatska plivačica 16-godišnja Emma Mečić priredila je senzaciju na Svjetskom paraplivačkom prvenstvu koje se održava u Manchesteru osvojivši srebrnu medalju na 400m slobodno (S9) s novim hrvatskim rekordom 4:47.88.

Pobijedila je Australka Lakeisha Patterson, vlasnica čak 14 medalja sa paraolimpijskih igara i svjetskih prvenstava, s rezultatom 4:46.30. Mečić je sve iznenadila osvojivši drugo mjesto s rezultatom 4:47.88 popravivši svoj i osobni hrvatski rekord za više od pet sekundi, javlja HRT.

Bronca je pripala Britanki Toni Shaw s rezultatom 4:48.88, a iza mlade hrvatske plivačice ostala je i sjajna Mađarica Zsofija Konkoly koja je s rezultatom 4:48.96 bila četvrta.

- Presretna sam, ovo mi je drugo svjetsko prvenstvo i prva medalja. Baš sam sretna, kazala je mlada plivačica.

Prva je to srebrna medalja za hrvatsko žensko paraplivanje na svjetskim prvenstvima nakon 25 godina i srebra Ane Sršen 1998. u Christchurchu.

Hrvatska je u petak imala još jednu predstavnicu u finalu. Paula Novina je na 50 metara slobodno (S8) bila osma s rezultatom 33.24. U kvalifikacijama je bila sedma sa 33.08 postavivši hrvatski rekord kojeg je popravila za više od pola sekunde. To je bilo drugo finale za 19-godišnju Novinu u Manchesteru nakon što je na 400 slobodno (S8) bila sedma.