Istarski župan Boris Miletić je danas proglasio prirodnu nepogodu - poplavu na području općine Medulin, koje je 6. svibnja pogodilo snažno nevrijeme.
Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda na području općine Medulin izašlo je na teren te utvrdilo da je na brojnim privatnim objektima i poslovnim prostorima nastala šteta od bujične poplave odnosno prodora vode u podrume i prizemlja objekata.
Prema prvoj procjeni šteta iznosi 2,9 milijuna eura koja je veća od 20 % vrijednosti izvornih prihoda Općine Medulin, a koji su za prethodnu godinu iznosili 14.047.368 eura, odnosno 20 % vrijednosti izvornih prihoda Općine Medulin za 2024. godinu iznosi 2.809.473,60 eura.
Sukladno odredbi članka 25. Zakona o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda ( Narodne novine br. 16/2019) pozivaju se Oštećenici da prijave štetu na imovini Općinskom povjerenstvu za procjenu šteta u roku od 8 dana od dana donošenja Odluke o proglašenju prirodne nepogode, odnosno najkasnije do 21. svibnja 2025. godine. Šteta se prijavljuje na propisanom obrascu – PN.
J.T.
PROČITAJTE JOŠ:
© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev