Vatrogasni zapovjednik Ivan Kovačević potvrđuje da objekti više nisu ugroženi, no situacija i dalje ovisi o vjetru i noćnim uvjetima.
ČIOVO – Veliki požar koji je jučer poslijepodne buknuo na otoku Čiovu stavljen je pod nadzor, potvrdio je županijski vatrogasni zapovjednik Ivan Kovačević, koji se nalazi na terenu zajedno s gasiteljima. Iako je situacija u znatno povoljnija, zapovjednik naglašava kako je požar još uvijek daleko od potpunog lokaliziranja.
"Zaustavili smo širenje i u ovom trenutku nema ugroze za stambene objekte. Na terenu je i dalje 150 vatrogasaca. Što će vjetar i noć donijeti, tek ćemo vidjeti, ali za sada je situacija pod nadzorom", izjavio je Kovačević.
Podsjetimo, vatrena stihija buknula je nakon udara munje, a požar se gotovo istovremeno aktivirao na dvije lokacije – u mjestima Žedno i Okrug. Prema informacijama s terena, znatno dramatičnija i opasnija situacija zabilježena je u Okrugu, gdje su vatrogasci ulagali nadljudske napore kako bi obranili kuće.
U gašenju su, uz jake kopnene snage, sudjelovala i tri kanadera koja su neumorno nadlijetala otok i ispuštala vodene bombe sve do mraka, kada su se zbog vidljivosti morali povući, a vatrogasci na terenu dežurati cijelu noć,
D.G.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev