Nakon godina otezanja i zaobilaženja, naponok se ruši nekadašnji kafić Cox na Trsteniku.
Traka građevinskog inspektorata "omotala" se oko objekta koji je dulje vrijeme plijenio pozornost na ovoj lijepoj plaži. Pozornost nije plijenio zbog svoje ljepote već upravo zbog derutnog stanja u kojem se nalazio.
Bager je tako napokon stigao na popularnu plažu i čeka daradnici uklone smeće iz unutrašnjosti opasnog objekta. A smeća izgleda ima napretek.
Prije skoro deset godina srušeni su bespravni ugostiteljski objekti na Žnjanu. Od tada traje i bitka da se ukloni ruglo koje je ostalo od nekadašnjeg kafića Cox na Trsteniku. Prvi put je doneseno rješenje o uklanjanju još 2016. pa su vlasnici vodili sporove. Potom je i 2017. trebao biti srušen, ali je opet odgođeno. Na koncu je 2019. trajno zatvoren, tvrtka koja je stajala iza njega je u međuvremenu je otišla u stečaj. Cox je ostao kao primjer raznih ispreplitanja interesa, a u međuvremenu se, u ono što je ostalo od njega, uselio nekadašnji uspješni Splićanin. Uz njega je bilo i nekoliko pasa, piše Dalmatinski portal.
Cox je sagrađen 2015. na mjestu starog objekta Stella Mare. Zanimljivo, svojedobno je partnerstvo u klubu propitkivala i splitska policija. Postupali su zbog optužbe Željka Keruma da je njegove vijećnike Ivo Baldasar kupio kafićima, pa su zato digli ruku za proračun, unatoč njegovoj naredbi da se tako ne postupi.
J.T.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev