1 min. čitanja

Obilježava se 35. obljetnica osnutka Omiške bojne

Obilježava se 35. obljetnica osnutka Omiške bojne
Foto: Depositophotos

Grad Omiš obilježio je 35. obljetnicu osnutka Omiške bojne, postrojbe koja je dala izniman doprinos u Domovinskom ratu.

Zajednička čestitka stigla je od dr. Zvonka Močića, predsjednika Gradskog vijeća Karla Vukasovića i zamjenika gradonačelnika Ivana Pivčevića ističe se kako se obljetnica obilježava sa zahvalnošću i dubokim poštovanjem prema svim pripadnicima postrojbe.

"Trideset i petu obljetnicu ustrojavanja Omiške bojne obilježavamo sa zahvalnošću i poštovanjem prema svim njezinim pripadnicima koji su dali izniman doprinos u Domovinskom ratu", poručili su.

"Nažalost, mnogi danas nisu s nama. Ugradili su svoje živote u temelje domovine, našu slobodu i slobodu budućih generacija. Stoga je danas svečani dan i dan ponosa, ali i dan ispunjen sjećanjem na poginule i umrle omiške vitezove", stoji u čestitki.

Na kraju su zahvalili svim pripadnicima Omiške bojne na njihovoj žrtvi i trajnome podsjećanju na snagu zajedništva hrvatskog naroda!

J.T.

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.