Grad Omiš obilježio je 35. obljetnicu osnutka Omiške bojne, postrojbe koja je dala izniman doprinos u Domovinskom ratu.
Zajednička čestitka stigla je od dr. Zvonka Močića, predsjednika Gradskog vijeća Karla Vukasovića i zamjenika gradonačelnika Ivana Pivčevića ističe se kako se obljetnica obilježava sa zahvalnošću i dubokim poštovanjem prema svim pripadnicima postrojbe.
"Trideset i petu obljetnicu ustrojavanja Omiške bojne obilježavamo sa zahvalnošću i poštovanjem prema svim njezinim pripadnicima koji su dali izniman doprinos u Domovinskom ratu", poručili su.
"Nažalost, mnogi danas nisu s nama. Ugradili su svoje živote u temelje domovine, našu slobodu i slobodu budućih generacija. Stoga je danas svečani dan i dan ponosa, ali i dan ispunjen sjećanjem na poginule i umrle omiške vitezove", stoji u čestitki.
Na kraju su zahvalili svim pripadnicima Omiške bojne na njihovoj žrtvi i trajnome podsjećanju na snagu zajedništva hrvatskog naroda!
J.T.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev