Kroz impresivne zračne i podvodne panorame, inovativni projekt 360° Snorkeling Views omogućuje jedinstven virtualni doživljaj podmorja otoka Lošinja i lošinjskog otočja - Ilovika, Suska i Unija.
Turistička zajednica Grada Malog Lošinja prva je u Hrvatskoj predstavila ovakav projekt, a cilj joj je bio digitalno prikazati prirodne ljepote te turističke destinacije.
Projekt je rezultat više od 120 ronilačkih urona te više od 20 sati snimanja dronom, pažljivo obrađenih u preko 90 podvodnih i zračnih panorama.
Ove panorame omogućuju svakome, na kopnu ili u moru, da kroz interaktivnu, modernu i jednostavnu navigaciju prilagođenu svim uređajima, otkrije skrivene ljepote i bogatstvo Jadranskog podmorja, prenosi Radio Rijeka.
Više od 140 snimljenih panorama, zračnih i podvodnih, posjetiteljima pruža priliku virtualnog istraživanja, a riječ je o jednostavnoj i modernoj navigaciji, prilagođenoj svim uređajima.
Posjetitelji arhipelaga mogu istražiti najljepše lokacije za ronjenje na dah i uživati u bogatstvu morskog života i raznovrsnom podvodnom krajoliku.
Lošinjsko otočje poznato je po kristalno čistom moru, bogatom podmorju i brojnim lokacijama idealnim za ronjenje na dah i rekreativno ronjenje. Svaka lokacija nudi poseban doživljaj za ronioce svih razina iskustva.
Obala je bogata skrovitim staništima poput livada posidonije, ključnim za održavanje morskog ekosustava, a mogu se zamijetiti i vrijedni arheološki tragovi poput ulomaka keramike koji podsjećaju na bogatu povijest cresko- lošinjskog kraja. Neki lokaliteti poput rta Margarine i Vele Stijene poznati su po strmim liticama koje pružaju izazovne i nezaboravne doživljaje ronjenja na dah.
Kristalno čisto more na ovim lokacijama omogućuje izvrsnu vidljivost, a uvale poput Valdarka i Balvanide nude mogućnost da se uz pomoć ronilačke lampe otkriju skrivene ljepote podvodnog svijeta. Uvale poput Javorne i Tomozine savršene su za sve razine ronilaca, s laganim prilazom i obiljem podvodnih fotografskih motiva.
- Kako bi uživanje u moru bilo sigurno i odgovorno, preporuka je ronjenje u paru, koristeći ronilačku plutaču za označavanje mjesta ronjenja te da se drži obale i ronilačkih mogućnosti. Priroda se poštuje – ne vade se školjke, organizmi ni artefakti, a otpad se uklanja, ostavljajući more netaknutim. Najbolji suvenir su fotografije koje bilježe nezaboravne trenutke, a ne predmeti iz mora, poručuju iz TZG Malog Lošinja, prenosi Radio Rijeka.
Više pogledajte OVDJE.
I.N.
© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev