Petak će biti razmerno topao, promjenjiv i oblačan s češćom kišom na vjetrovitijem Jadranu i uz njega, lokalno i obilnijom.
Na moru sjenernog Jadrana razmjerno vjetrovito - jak vjetar mijenjat će smjer s juga, duž obale ujutro i bure na kasniji sjeverozapadni. Temperatura zraka na sjevernom Jadranu oko 11 °C.
U Dalmaciji nakon kratkog predaha od južine opet vjetrovito. Zbog jakog juga, na otocima moguće i olujnog, more će biti sve valovitije. Prevladavat će oblačno, na jugu sa sunčanim razdobljima, ali i mogućnosti za lokalno jake pljuskove. Najniža jutarnja temperatura zraka od 8 do 11 °C, u unutrašnjosti od 3 do 6 °C, a najviša dnevna između 11 i 15 °C.
Često jako jugo mnogima će kvariti raspoloženje i na krajnjem jugu Lijepe Naše. Uz promjenjivu naoblaku povremeno će padati kiša, lokalno i u obliku obilnijih pljuskova praćenih grmljavinom. Temperatura zraka ujutro najniža od 6 do 11 °C, a danju najviša oko 14 °C."
J.T.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev