Mjestimični udari bure 35-45, pod Velebitom i na krajnjem jugu do 50 čvorova, a poslijepodne na otvorenom moru srednjeg i južnog Jadrana sjeverozapadnog vjetra oko 35 čvorova. More na otvorenom krajnjeg juga još danas ponegdje 5.
Do podneva podno Velebita lokalno jaka bura s olujnim udarima, slabjet će danju i okretati na umjeren sjeverozapadnjak. More u smirivanju, no veći dio dana dana umjereno valovito pa i valovito. Jutarnja temperatura zraka u Gorskoj Hrvatskoj oko -7 °C, u unutrašnjosti i na zapadnoj obali Istre oko 0 °C, drugdje od 4 do 8 °C. Najviša dnevna u gorju od 1 do 4 °C, na sjevernom Jadranu od 10 do 13 °C.
U Dalmaciji će prevladavati sunčano i manje vjetrovito, osobito u drugom dijelu dana. No, ujutro još ponegdje može biti olujnih udara bure, a prema otvorenom moru i sjeverozapadnjaka. Najniža temperatura zraka u unutrašnjosti oko 2 °C, na obali od 6 do 11 °C. Najviša dnevna uglavnom između 10 i 15 °C.
Podjednake poslijepodnevne vrijednosti, sasvim primjerene kraju prosinca, bit će i na sunčanom jugu Hrvatske, nakon jutarnje temperature zraka oko 9 °C, uz još ponegdje vjetrovito vrijeme. Tijekom dana će bura oslabjeti i mjestimice okrenuti na sjeverni i sjeverozapadni vjetar, osobito prema otvorenom moru.
D.G.
© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev