Poprilična je buka ovoga jutra probudila stanovnike Mokošice. Naime, jedan se bor srušio pa potom pao direktno na parkirani automobil.
Prema riječima građanina koji se s mjesta događaja javio dubrovačkim kolegama stablo je u padu blokiralo cijelu prometnicu.
- Grunulo je tako da sam mislio da je dizalica koja radi na školi pala po automobilima. Čula se velika buka, a aktivirao se i alarm na automobilu - ispričao je.
Na teren su ubrzo izašli vatrogasci koji su prepilali srušeno stablo i uklonili ga s prometnice, nakon čega je promet ponovno normaliziran. Srećom, bor je pao jako rano ujutro i to na praznik pa nije bilo ozlijeđenih osoba.
Bitno je napomenuti kako se u neposrednoj blizini nalazi još nekoliko borova koji su, prema njegovim riječima, vidljivo nagnuti te predstavljaju opasnost za prolaznike i vozila pa bi komunalci zaista trebali djelovati.
J.T.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev