Vlada više neće produžiti uredbu o ograničenju cijena goriva pa će tvrtke i kompanije moći slobodno formirati cijene u skladu s tržištem.
Vlada Republike Hrvatske donijela je odluku da se Uredba o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivate više neće donositi, a što je posljedica "temeljite analize i praćenja globalnih tržišnih kretanja", stoji u priopćenju Ministarstva gospodarstva.
Cilj je bio zaštititi standard građana i osigurati stabilnost gospodarstvo što smatraju da su postigli. Analiza je, kažu, pokazala stabilizaciju globalnog i regionalnog tržišta nafte i naftnih derivata.
"Međutim, unatoč tome, Vlada će, uz nadležno Ministarstvo gospodarstva, nastaviti s praćenjem kretanja cijena nafte i naftnih derivata na veleprodajnom tržištu i nadzora kretanja cijena naftnih derivata na maloprodajnim mjestima", ističu iz Ministarstva gospodarstva.
"Nećemo dopustiti da dođe do neopravdanog, prekomjernog porasta cijena koji bi znatno utjecao na životni standard naših građana ili stabilnost poslovanja hrvatskih poduzeća. Vlada Republike Hrvatske spremna je ponovo intervenirati", zaključuju.
Ovo su trebale biti nove cijene goriva od sutra:
Međutim, možete ih prekrižiti jer zbog ove odluke, one ipak neće vrijediti.
J.T.
© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev