1 min. čitanja

Splitski bar i usred zime maržu na vinu diže za više od 400% - Gost: "Čak i za Split ovo je previše!"

Splitski bar i usred zime maržu na vinu diže za više od 400% - Gost: "Čak i za Split ovo je previše!"
Foto: Pixabay / Čitatelj

SPLIT - Ogorčeni Splićanin objavio je račun iz jednog splitskog bara u kojem je i usred zime cijena takva da će vam se zamantati i prije nego vas omami alkohol.

- Sinoć u baru u Splitu platio sam 17,20 € za 2 dcl crnog vina (8,60 € po dcl). Čak i za Split – previše - kaže Splićanin. Što bi značilo da bi za butelju morao izdvojiti 64,50 EUR!

Provjerili smo, radi se o vrhunskom vinu, čija boca od 0,75 l u maloprodaji košta 16,05 EUR, a na veleprodaji još je jeftinija. To znači da litra ovog vina košta 21,40, odnosno po decilitru, to je 2,14 EUR.

U Portugalu vino iste kategorije u restoranima tri puta jeftinije!

S druge strane, nedavno smo posjetili Lisabon u Portugalu i u restoranima smo primjetili da je marža na vinu maksimalno 30-ak posto u odnosu na dućane. Primjerice, boca od 0.75 litre cijenjenog crnog Herdade do Rocim u maloprodaji košta 14,99 EUR, a u restoranu smo ga plaćali svega 19,49 EUR za butelju.  

Usporedimo li cijene s onima u glavnom gradu Portugala, za jednu restoransku bocu u Splitu, u Lisabonu možete dobiti tri i ostaviti napojnicu konobaru.

Jurica Gašpar

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.