2 min. čitanja

NAKON HAVARIJE Linija za Sali uspostavit će se već poslijepodne: "Uskače Mali Princ!"

NAKON HAVARIJE Linija za Sali uspostavit će se već poslijepodne: "Uskače Mali Princ!"
Foto: MiaTours

Nakon jučerašnje havarije katamarana Melita koji održava liniju Zadar – Sali – Zaglav – Bršanj vlasnik G&V Line Iadera traži zamjenu.

TP Line ove je godine odabran na natječaju za tu liniju Agencije za obalni linijski pomorski promet, ali čeka se odluka Državne komisije za kontrolu javne nabave jer su se na odluku o odabiru žalili upravo Miatours i GV Line Iadera koji održava tu liniju dok se ne okonča postupak.

Miatours i GV Line surađivat će tako ponovno. Ravnateljica Agencije Paula Vidović za 057info je potvrdila da će Miatorus uskočiti sa zamjenskim brodom Mali princ koji održava liniju Šibenik – Žirje, a na tu će liniju najvjerojatnije doći njihov drugi katamaran – Mala sirena. Iako Mala sirena nije optimalan brod s obzirom na godinu gradnje (1978.) i brzinu, morat će poslužiti barem kao privremeno rješenje.

Miatours je nakon prošlogodišnjeg potonuća Princa Zadra ostao s flotom od ova dva katamarana – Mali princ i Mala sirena, a vlasnice su se tada za pomoć obratile G&V Line Iadera koji je prvo vrijeme uskočio svojim brodom Antonija.

J.T.

PROČITAJTE JOŠ:

JE LI ZA SVE KRIV BALVAN? Traje akcija spašavanja “Melite” od potonuća
Neslužbene infortmacije kažu kako je katamaran Melita sinoć po jakom nevremenu, neposredno pred uplov u Zadar udario u balvan. Iako su vatrogasci pozvani kako bi ispumpali more iz broda koji pluta oko Gaženice, pukotina je ipak prevelika, reko je Boris Jović vatrogasni zapovjednik, za 057info. Neslužbeno se doznaje i kako
Mladi zapovjednik tonućeg broda ostao posljednji brojati jesu li svi evakuirani - “Predložit ću ga za sve moguće nagrade!”
Dan nakon havarije katamarana Melita u kojoj pukim čudom nije nitko ozbiljnije nastradao (jedan član posade u padu je natukao leđa), a sve glave su na broju, razabiru se dojmovi. Na jutarnjim kavama po Zadru prepričavaju se i osobne priče putnika i posade, kao i ostalih spasitelja koji
Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.