1 min. čitanja

NAJSJAJNIJA BRONCA NA SVITU Filip Jurišić treći na Svjetskom prvenstvu olimpijske klase ILCA 7

Hrvatski jedriličar s Hvara Filip Jurišić osvojio je brončano odličje na Svjetskom prvenstvu olimpijske klase ILCA 7 (nekadašnji Laser) u meksičkom Riviera Narayitu, dok je Tonči Stipanović završio kao peti.

Od 21. do 28. svibnja 126 najboljih svjetskih jedriličara iz 45 zemalja natjecali su se za naslov svjetskog prvaka.

Za hrvatsko jedrenje ovo je peta svjetska medalja u Laseru, a Jurišić je postao treći hrvatski jedriličar s osvojenom medaljom u ovoj olimpijskoj klasi. Prije njega su odličja uzimali Stipanović (srebro i tri bronce) i Mladen Makjanić, koji je 1991. u Porto Carrasu došao do bronce.

Novi svjetski prvak u ILCI 7 po prvi put dolazi iz Francuske, Jean-Baptiste Bernaz je vodio veći dio regate i zlatni je s 51 negativnim bodom, dok je srebrni Filipov i Tončijev klupski kolega iz Mornara Cipranin Pavlos Kontides (68).

Filip Jurišić je u Meksiko je došao s visoko postavljenim ciljevima, biti u „TOP 3“.

– Došao sam spreman znajući da nas čeka izrazito teška i duga regata u smislu neizvjesnosti do samog kraja. Svih šest dana vjetar je bio umjeren do jak iz istog smjera ali uvijek s novim iznenađenjima – ispričao je nakon što je osvojio svoju, kako je rekao “najsjajniju broncu na svitu”.