Igor Legaz donosi novu žalosnu dubrovački priču koju će prijaviti Kapetaniji. Radi se naime o potpunoj blokadi uvale, tj. ulascima flote glisera i ostalih brodica u zonu koja namijenjena kupačima. Jednostavno uklone konop i to je to!
Bez obzira što voditelji brodica vide i znaju koju liniju ne smiju prijeći, to ih ne sprječava da to isto čine, time ugrožavaju kupače, narušavaju cijelu sliku uvale, drugim riječima - rade kaos koji ne bi smjeli raditi.
Legaz je popisao neke od brodica u prekršaju (podaci poznati redakciji) koje će prijaviti s ciljem da se ova nezakonita praksa ukine i pojašnjava nam što stoji iza svega:
- Voditelji brodica valjda voze svoje goste, putnike da bi oni pošli u neki od restorana nešto pojest ili popit pa da onda imaju manje za plivati ili hodat - kaže Legaz.
- Nama nije cilj kazniti vlasnike i voditelje popisanih brodica, nego postići da se na plaži Šunj kupači zaštite od najezde stotina glisera i da im se omogući normalno plivanje. Da bi se kupačima omogućilo "normalno" plivanje, potrebno je plažni konop zavezati od točke (42° 40' 50.32" N , 17° 57' 19.15" E)do točke (42° 40' 39.02" N , 17° 57' 11.32" E) , kako bi "plivački" sektor uvale Šunj dosegao zadovoljavajuću dubinu za plivanje - navodi Legaz.
Zaista tužna i ilegalna praksa na znamenitoj i lijepoj plaži, praksa kojoj svakako treba stati na kraj kako bi kupači mogli neometano i sigurno uživati u i pored mora.
J.T.
© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev