Letovi iz zračne luke u Cataniji otkazani su u ponedjeljak ujutro zbog erupcije vulkana Etne, objavila je tvrtka koja upravlja zračnom lukom.
Tvrtka Sac je izvijestila da će aerodrom biti zatvoren do 13 sati, prenosi HRT.
Etna na otoku Siciliji jedan je od najaktivnijih vulkana na svijetu. S visinom od 3300 metara, ujedno je najviši vulkan u Europi.
El Etna entra de nuevo en erupción y obliga a cerrar el aeropuerto de Cataniahttps://t.co/7WlCwDS544
— EP Turismo (@EPturismo) August 14, 2023
Nalazi se na istočnoj obali Sicilije, blizu Messine i Catanije. Etna je s više od 3.357 metara nadmorske visine najviši vulkan i najviša planina ispod Alpi u Europi. Pokriva područje od 1.190 km², a oko njega se nalazi 19.237 ha nenaseljenog područja.
🔖🇮🇹Italy: #Italy's Mount #Etna, Europe’s most active volcano, illuminates the night sky with eruptions
— worldnews24u (@worldnews24u) August 14, 2023
Etna, new paroxysm in progress: the eruption lights up the sky above the volcano with fiery red
New paroxysm of Etna in the night between Sunday and Monday. Lava fountains pic.twitter.com/ELulgUoDy3
Na padinama Etne, od široke doline Catanije prema jugu, nalazi se plodno vulkansko tlo koje stanovnici iskorištavaju za vinograde i voćnjake.
I.B.
© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev