2 min. čitanja

DIVLJAŠTVO NA VIRU Slovački iznajmljivač napao novinare i snimatelje tijekom pečačenja od stranje Državnog inspektorata!

DIVLJAŠTVO NA VIRU Slovački iznajmljivač napao novinare i snimatelje tijekom pečačenja od stranje Državnog inspektorata!
Foto: Kažimir Škrbić

VIR - Turistička inspekcija Državnog inspektorata jutros je pečatila „turističke“ objekte i apartmane na otoku Viru za koje je utvrdila da ne posluju legalno, a tom su prilikom uz inspektore bili i novinari i snimatelji iz više nacionalnih televizijskih medijskih kuća. No prilikom snimanja priloga ekipu Nove TV – novinara Ivana Krznarića i snimatelja Davida Šimičića – napao je strani državljanin koji je prvo bacao kamenje na TV ekipu, a potom je uslijedio i fizički napad na Krznarića.

Kako neslužbeno doznajemo, riječ je o državljaninu Slovačke. O ovom nemilom događaju oglasili su se načelnik Općine Vir Marino Radović i direktor virske Turističke zajednice Srđan Liverić. Obojica su izrazila zgražanje i podršku novinarima Nove TV. 

– Jednostavno smo zgroženi ovim divljačkim činom i napadom na novinare koji su radili svoj posao. Općina Vir i Turistička zajednica već 20 godina surađuju s turističkim i drugim inspekcijama Državnog inspektorata, a najmanje nekoliko puta godišnje pozivamo sve vlasnike objekata i apartmana da se registriraju i legalno posluju te da prijavljuju svoje goste. Siva turistička zona mora nestati, jer jedino tako možemo zaštiti legalne iznajmljivače i zakone Republike Hrvatske. Podržavamo i tražimo još intenzivniji rad turističkih inspekcija Državnog inspektorata kako bi se iskorijenili ovakvi lažni i nelegalni iznajmljivači – ističe načelnik Radović. Sličnu je poruku uputio i direktor virske Turističke zajednice. 

– Vjerujem kako će policija odraditi svoj posao te da će počinitelj ovog zlodjela u daljnjem postupku biti procesuiran i strogo kažnjen. Riječ je o stranom državljaninu što ovu situaciju čini još težom. Ne mogu doći sebi od šoka, ovo je jednostavno nedopustivo, zato se već sljedećeg tjedna nastavljaju akcije zatvaranja nelegalnih objekata – poručio je Liverić.    

Kažimir Škrbić

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.