1 min. čitanja

ALGE Pozelenio bazen, a Trump ustvrdio: "Za sve su krivi vandali"

ALGE Pozelenio bazen, a Trump ustvrdio: "Za sve su krivi vandali"
Foto: X

Američki predsjednik Donald Trump ustvrdio je da je reflektirajući bazen ispred Lincolnovog memorijala namjerno vandaliziran te poručio da policija provodi istragu, piše Politico.

Problemi s algama su se pojavili samo nekoliko dana nakon završetka obnove vrijedne gotovo 15 milijuna dolara.

"Imali smo ozbiljnih problema s vandalizmom na prekrasnom reflektirajućem bazenu", napisao je Trump kasno navečer na društvenoj mreži Truth Social, ne iznoseći pritom dokaze za svoje tvrdnje.

"Nestalo je 75 posto algi, a stanje će uskoro biti potpuno sanirano. Područje koje je vandalizirano, srećom, obuhvaća samo manji dio i bit će popravljeno početkom idućeg tjedna", najavio je.

Objava je uslijedila dan nakon što se plavi materijal na dnu bazena počeo ljuštiti. Reflektirajući bazen posljednjih je tjedana obojen u plavo i ponovno napunjen vodom u sklopu skupe obnove koju je naredio Trump.

J.T.

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2026 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.